TOPUK DİKENİ TEDAVİSİ İÇİN SÜPER BİR TEDAVİ

 

Sayın Erman Toroğlu'nun Hürriyet Gazetesi'nden görüp te uyguladığım bir tedavi yöntemi. Eğer bu dertten muzdaripseniz muhakkak uygulayın. İşte o tedavinin Hürriyet Gazetesi'nda çıkan yazısı:
 
Hakemdim, topuk dikeni çıktı. Hoş deveyi diken yaralarmış, o da ayrı bir olay. Ama topuk dikeni bende çok hasar bıraktı.
 
Kortizonlu iğneler oldum. "Ameliyat" dediler korktum. Sonra bando, mızıkada çalışan bir astsubay arkadaştan bir telefon aldım. Bana bir tarif verdi. "Ben bu sayede atlattım" dedi.
 
Üç günde geçer
Ama bana bu tarifi verdiklerinde "Hadi lan oradan" diye içimden geçirdim. Ama denize düşen yılana sarılır misali oldum. "Sen de dene" dedi. İsterseniz bu tarifi size vereyim, çok basit.
 
Üçte iki Vicks'i, üçte bir balla bir kapta karıştırıyorsunuz. En az yarım saat ayağınızı bileğinizin bir karış üzerine kadar mümkün olduğu kadar sıcak suda tutuyorsunuz. Suya devamlı sıcak takviyesi yapıyorsunuz. Sonra ayağınızı kuruluyorsunuz. Bu bulamacı iyice masaj yaparak bileğinizin dört parmak üzerine kadar yediriyorsunuz. Sonra da bir parça jöle gibi üzerine sürüp bir ayağınıza naylon torba geçiriyorsunuz.
Doktorlarla tartıştım
 
Üzerine de çorap. Bu işlemi akşam yatmadan yapıyorsunuz. Sabaha kadar böyle kalıyor. Sabah çıkarıyorsunuz ayağınızı yıkamıyorsunuz. Silip normal çorabı giyip hayata devam ediyorsunuz. Üç gün yapıyorsunuz. Bende bir şey kalmadı 7-8 kişide de bir şey kalmadı. Sonra gittim doktor arkadaşlarla bunu tartıştım.
 
Topuk dikeni herkeste olabilir. Sizdeki ağrıyordur, başkasında ağrımaz. Sebebi bu topuk dikeni yerinden çıkıp başka yere batınca o ağrıyı veriyor. Siz bu işlemle adaleyi hamur hale getiriyorsunuz. O da eski yerine gidiyor. Geçme sebebi de öyle. Hakemdim bunu geçirdim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !